Blog spółkowy: gotowe spółki zoo - Warszawa: na sprzedaż, do rejestracji lub do założenia spółek!

Firma Hugo Boss AG

Dla dyrektora Littmana zegarek męski, po wcześniej już oferowanej odzieży, perfumach, bieliźnie męskiej, okularach i obuwiu, stanowi dla mężczyzny ten ostatni element, który pozwoli mu na penetrację świata stworzonego przez markę Hugo Boss. Ideą naczelną firmy pozostaje teza, że mężczyzna odbierający i czujący świat marki może w jego granicach zaspokoić całość swych potrzeb, nawet w najdrobniejszych szczegółach i dodatkach.

Firma Hugo Boss AG rozszerzając oferowaną już gamę produktów o zegarki męskie nie zamierza oczywiście stać się marką zegarków. Celem firmy w okresie 4-5 lat (1996-2001) jest sprzedaż około 100 tys. zegarków rocznie. Koncepcja męskiego zegarka Hugo Boss zakłada, że będzie on produktem wysokiej jakości, wytwarzanym w całości w Szwajcarii, w specjalnie powołanej do tego celu firmie kontrolowanej przez Hugo Bossa AG. Produkcja i marketing zegarków będą realizowane w ramach procedury licencyjnej.

Firma produkcyjno-handlowa będzie miała swoją siedzibę w Neuchâtel w Szwajcarii i docelowo ma zatrudniać 15 osób. Decyzja wejścia na rynek zegarków może wydawać się dyskusyjna, gdyż rynek ten wykazuje tendencję stagnacyjną a nawet spadkową.

Atutami nowej linii zegarków mają być jej jakość oraz unikatowe wzornictwo. Sukces przedsięwzięcia ma opierać się na silnym i dobrze już utrwalonym na rynku światowym wizerunku marki Hugo Boss. W ocenie autorów pomysłu produkty Hugo Boss oferują klientom najbardziej korzystną dla nich jakość w relacji do ceny. Zegarki powinny zająć pozycję w tzw. segmencie środka. Gama cenowa powinna sytuować się na poziomie 450-1300 franków szwajcarskich. Z czasem przewiduje się rozszerzenie gamy i podniesienie cen. Produkt ma jednocześnie mocno korzystać z pozytywnego wizerunku szwajcarskich zegarków. Będzie on bowiem prezentowany jako produkt w pełni szwajcarski. Przewiduje się stworzenie dwóch linii zegarków: linii klasycznej – Metropolis i linii o bardzo wyszukanym wzornictwie – Spirit.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.