Blog spółkowy: gotowe spółki zoo - Warszawa: na sprzedaż, do rejestracji lub do założenia spółek!

Skuteczne wejście w system dystrybucji

We wtorek 15 lipca 1997 r. o godz. 8.30 rano, przed swoją willą w Miami Beach na Florydzie w USA, zginął od kuli zamachowca jeden z największych współczesnych kreatorów mody – Włoch Gianni Versace.

Wielu obserwatorów światowego rynku artykułów mody zadaje sobie pytanie, jaki wpływ będzie mieć śmierć kreatora na przyszłość stworzonego przez niego Imperium Mody. Niektórzy uważają, że styl Versace nie przetrwa bez obecności swego projektanta i twórcy. Inni z kolei cytują przykłady znanych francuskich domów mody, takich jak Dior, Chanel, Givenchy czy Moschino, które nie tylko przetrwały po śmierci swych twórców, ale wręcz dynamicznie wzmocniły pozycję rynkową.

Amerykański projektant Calvin Klein jest pewien przetrwania firmy Gianniego Versace. Na pierwsze oceny trzeba będzie poczekać do wiosny 1998 r. Większość modeli przygotowanych na kolekcję wiosenną 1998 r. było bowiem zaprojektowanych przez G. Versace. Kolekcja ta miała być pokazana w Rzymie 16 lipca 1997 r. na słynnych schodach Trinitć-du Monti, z udziałem jego ulubionej modelki Naomi Campbell.

Gianni Versace urodził się 2 grudnia 1946 r. na południu Włoch w regionie Calabrii. Ta część Włoch była w czasach antycznych kolonizowana przez Greków i zachowała sporo kolorytu wielkiej antycznej Grecji. Motywy z dawnej greckiej i rzymskiej kultury dominowały w jego pierwszej kolekcji, którą zaprezentował w Mediolanie w 1978 r. W ciągu blisko dwudziestoletniej historii (1978-1997), Gianni Versace uczynił ze swej firmy drugie co do wielkości Imperium Mody, zaraz za firmą Giorgio Armani.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.